BLOG PRZENIESIONY !!!

piątek, 30 kwietnia 2010

Dwa dni, które udowodniły, że Adomaitisowi warto zaufać. -Podsumowanie meczy nr 2 Playoff

Wtorek i środa były dniami, które pokazały, że wiara i walka, to dwie jakże ważne cechy w świecie koszykówki. Bo nawet gdy mało kto w Ciebie wierzy i wszyscy skazują Cię na "pożarcie", trzeba umieć stanąć na wysokości zadania i pokazać wszystkim niedowiarkom, iż nie tylko nazwiska w sporcie się liczą. A udowodnili to w ostatnich dniach koszykarze Czarnych Słupsk, którzy w okrojonym składzie przez większość obydwóch meczy, byli lepszym zespołem od faworyzowanego Asseco Prokomu. A do zwycięstw nadzwyczaj w świecie zabrakło energi, choć i tak jedna wygrana Słupszczanom się należała, ta w meczu numer jeden. Ostatecznie jednak w rywalizacji Gdyńsko-Słupskiej jest 2:0 dla drużyny trójmiejskiej. Teraz zaś, rywalizacja przenosi się do Słupska, a Czarnym Panterom w odniesieniu pierwszego zwycięstwa, pomóc mają miejscowi kibice.

Jeszcze w temacie Czarnych, słów kilka...
Otóż, dokładnie jak w meczu pierwszym, goście prowadzili przez większość spotkania. Znowu zapowiadała się niezwykle emocjonująca końcówka. Niestety, w połowie IV kwarty Słupszczanie kompletnie opadli z sił i już nawet nie dorzucali do kosza, choć walczyli bardzo dzielnie i ambitnie. A jeśli chodzi o końcowy wynik 78:60, to zdecydowanie nie odzwierciedla on tego, co działo się w środę w Gdyni. Pisząc krótko, przewaga punktowa mistrzów polski jest za wysoka.
A wszystkim "Czarnuchom" chciałbym podziękować, iż dostarczyli mi tak wielu niezapomnianych emocji, oraz, że nie poddali się ani przez chwilę.
I chyba wszyscy są zgodni, że warto w przyszłym sezonie postawić na Dainiusa Adomaitisa. Może okaże się on drugim Griszczukiem? Bardzo bym tego pragnął i z całego serca, litewskiemu szkoleniowcowi tego życzę.

MVP meczu:
Qyntel Woods (Prokom) - 19 punktów. 4/9 za trzy. 2/8 za dwa. 3/3 za jeden. 9 zbiórek. 4 asysty. 2 przechwyty. 1 blok. EVAL:22

Liczby meczu:
0 - ani jednego punktu nie zdobył David Logan z Prokomu.
3 - tyle bloków mieli: Adam Łapeta z Prokomu i Chris Daniels z Czarnych.
5 - tyle zbiórek miał Mantas Cesnauskis z Czarnych.
7 - tyle rzutów za trzy punkty (0/7) wykonał David Logan z Prokomu.
8 - tyle rzutów wolnych (100%) trafił Chris Booker z Czarnych.
10 - po tyle zbiórek mieli: Adam Łapeta i Ronnie Burrell z Prokomu, oraz Chris Booker z Czarnych.
15 - tyloma punktami Czarni przegrali ostatnią kwartę spotkania, co zadecydowało o zwycięstwie Prokomu.
25 - aż tyle zbiórek w ataku mieli koszykarze Asseco Prokomu, to o 19 więcej niż Czarni.
54 - aż tyle zbiórek mieli koszykarze Asseco Prokomu, to o 21 więcej niż Czarni.

Cytat meczu:
"Czarni to bardzo dobry zespół. Biją się i walczą na parkiecie do upadłego." - Tomas Pacesas, szkoleniowiec Asseco Prokomu.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Prokomu

ANWIL WŁOCŁAWEK - POLONIA AZBUD WARSZAWA 84:83
Wielkie emocje towarzyszyły drugiemu starciu, pomiędzy drużynami Anwilu i Polonii.
Gospodarze przez niemal cały mecz, prowadzili ze stołecznymi różnicą kilkunastu "oczek". Warszawiacy się jednak nie poddali i pod koniec spotkania ruszyli w szaleńczą pogoń. Na 6 sekund do końca meczu - przy stanie 84:83 - to właśnie goście mieli piłkę. Na wejście pod kosz zdecydował się Eddie Miller, jednak został on zatrzymany przez świetnie dysponowanego Alexa Dunna, który zafundował swojemu rodakowi potęźny blok. Na rzut rozpaczy Poloniści mieli jeszcze 2 sekundy, jednak z półdystansu nie trafił Brandun Hughes i to Anwil ostatecznie mógł się cieszyć z jednopunktowego zwycięstwa.

MVP meczu:
Harding Nana (Polonia) - 25 punktów. 1/1 za trzy. 10/15 za dwa. 2/4 za jeden. 9 zbiórek. 2 asysty. 6 przechwytów. EVAL:34

6 - tyle przechwytów miał Harding Nana z Polonii.
9 - tyle zbiórek maił Harding Nana z Polonii.
9 - tyle asyst miał Krzysztof Szubarga z Anwilu.
24 - tyle asyst mieli koszykarze Anwilu, to o 16 więcej niż Poloniści.

"Jestem dumny ze swoich kolegów, z tego, że walczyliśmy do samego końca, próbując wyszarpnąć zwycięstwo." - Eddie Miller, koszykarz Polonii Azbud.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Anwilu

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI - AZS KOSZALIN 74:84
Tak jak przepuszczałem przed tym meczem, Azs wygrał z Polpharmą i doprowadził do stanu 1:1.
Sam mecz był bardzo wyrównany, a akademicy zwycięstwo odnieśli, dzięki świetnej trzeciej kwarcie. Kolejne spotkanie w Koszalinie.

MVP meczu:
Igor Milicić (Azs) - 18 punktów. 0/3 za trzy. 2/4 za dwa. 14/16 za jeden. 5 zbiórek. 4 asysty. 3 przechwyty. EVAL:22

2 - tylko dwóch zawodników Polpharmy (Wiśniewski, Weeen) asystowało w meczu.
5 - tyle asyst mieli: Tony Weeden i Łukasz Wiśniewski z Polpharmy, oraz Dante Swanson z Azs'u.
8 - tyle zbiórek miał Łukasz Wiśniewski z Polpharmy.
10 - tyle rzutów wolnych (100%) trafił Tony Weeden z Polpharmy.
11 - tyle fauli wymusił na rywalach Igor Milicić z Azs'u.
14 - tyle rzutów wolnych (14/16) trafił Igor Milicić z Azs'u.

"Ta seria jeszcze potrwa, a my na pewno tanio skóry nie sprzedamy." - Łukasz Wiśniewski, koszykarz Polpharmy Starogard Gdański.

Stan rywalizacji: 1:1

TREFL SOPOT - PGE TURÓW ZGORZELEC 89:82
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice Trefla Sopot.
W pierwszej kwarcie gospodarze grali źle i wysoko przegrywali, zaś w drugie odsłonie meczu, gra była o wiele lepsze, to i Trefl wygrywał. Po 15 minutowej przerwie, Sopocianie znowu zawodzili, by w ostatniej kwarcie zagwarantować sobie zwycięstwo.
Tym samym trójmiejski zespół jest już o krok, by wyeliminować wicemistrza polski na etapie ćwierćfinałów.

MVP meczu:
Michael Wright (Turów) - 29 punktów. 10/18 za dwa. 9/12 za jeden. 6 zbiórek. 1 asysta. 1 przechwyt. 1 blok. EVAL:25

5 - tyle asyst miał Cliff Hawkins z Trefla.
9 - tyle rzutów za trzy punkty (1/9) wykonał Justin Gray z Turowa.
10 - tyle zbiórek miał Lawrence Kinnard z Trefla.
11 - tyle zbiórek miał Brandon Wallace z Turowa.
14 - tyle zbiórek miał Konrad Wysocki z Turowa.
18 - tyle zbiórek w ataku mieli koszykarze Turowa, to o 11 więcej niż gracze Trefla.
18 - tyle rzutów za dwa punkty (10/18) wykonał Michael Wright z Turowa.
46 - tyle zbiórek mieli koszykarze Turowa, to o 15 więcej niż gracze Trefla.

"W naszej hali rywalom gra się bardzo ciężko, gdyż parkiet jest bardzo twardy i obręcze są twarde." - Gintaras Kadziulis, koszykarz Trefla Sopot.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Trefla

PLAYOFF - Ćwierćfinały nr 2.:
MVP:

Najlepszy polski zawodnik:
Konrad Wysocki (Turów) - 15 punktów. 2/4 za trzy. 2/6 za dwa. 5/6 za jeden. 14 zbiórek. 3 asysty. 3 przechwyty. EVAL:27

Najlepszy młody zawodnik:
Paweł Leończyk (Czarni) - 6 punktów. 4 zbiórki. 3 asysty. 2 przechwyty. 1 blok. EVAL:10

Pierwsza piątka (alfabetycznie):
Igor Milicić
Harding Nana
Qyntel Woods
Michael Wright
Konrad Wysocki

PS. A na sobotę typuję zwycięstwa Anwilu, Azs'u, Turowa i Czarnych. Trafność typów w poprzedniej kolejce: 75%