poniedziałek, 12 kwietnia 2010

W rundzie zasadniczej powiedzieli...

Do oficjalnego zakończenia rundy zasadniczej sezonu plk, pozostał już tylko jeden - jakże szlagierowy mecz - pomiędzy drużynami Anwilu i Prokomu. Pewne jest, iż spotkanie to nie odbędzie się w planowanym dniu, 16 marca. Bowiem do dnia tego, trwać ma żałoba narodowa po katastrofie prezydenckiego samolotu.

Jednak ja już teraz, prezentuje mój subiektywny ranking: "W rundzie zasadniczej powiedzieli..."

A najwięcej mówili Łukasz Żytko ze Sportino i Wojciech Kamiński z Polonii Azbud.
Najlepsze cytaty związane są przede wszystkim z drużynami z Inowrocławia, Włocławka, Warszawy i Słupska...

1. "Gdy wszedłem do szatni po meczu, nie mówiłem praktycznie nic, bo po takich spotkaniach właśnie się nic koszykarzom nie mówi." - Mariusz Karol, szkoleniowiec Azs-u po zwycięstwie nad Polonią 2011, 112:109.

2. "Z Asseco wygraliśmy w urodziny trenera, teraz pokonaliśmy drużynę z rodzinnego miasta naszego szkoleniowca. Następnie zagramy z drużyną, w której grałem razem z Wojciechem Kamińskim. Wygraliśmy już dwie konfrontacje z podtekstem z rzędu i myślę, że uda się to zrobić po raz trzeci." - Przemysław Frasunkiewicz, Polonia Azbud.

3. "Tyrone Brazeltone – jeśli pozostajemy w poetyce filmowej – uparł się, by grać czarny charakter i to taki, który na złość babci chce odmrozić sobie uszy. Grał indywidualnie, mało podawał." - Rafał Szymański, dziennikarz "Głosu Pomorza" opisuję mecz Czarni-PBG i grę Tyrone Brazeltona.

4. "Bardzo chcieliśmy wyjść na parkiet i pokazać, że przeciwko zdecydowanie lepszemu zespołowi, jakim jest Polpharma w porównaniu z Polonią, możemy zagrać dobre zawody." - Dru Joyce, Anwil Włocławek.

5. "Jak komuś nie chce się grać w tym klubie, niech się pakuje i jedzie do domu." - Łukasz Żytko, Sportino Inowrocław.

6. "Nie wiem do czego odnieść dzisiejsze spotkanie. Jeśli do meczu Polonii 2011, która przegrała tutaj znacząco, to jako zwycięzcy powinniśmy być ocenieni wyżej, ale jeśli miałbym to porównać do meczów zza oceanu to na pewno NBA to nie było." - Wojciech Kamiński, Polonia Azbud.

7. "Wiadomo przecież było, że mimo dużej różnicy punktów, jaka dzieli oba zespoły, oni się nie położą i nie powiedzą: dobra, proszę sobie wziąć zwycięstwo." - Andrzej Pluta, Anwil Włocławek.

8. "Przegraliśmy, bo mieliśmy złą energię." - Igors Miglinieks, były już szkoleniowiec Czarnych Słupsk.

9. "Gratulujesz nam, że w pierwszej połowie nawiązaliśmy walkę, ale co z tego, skoro padliśmy w drugiej." - Aleksander Krutikow, trener Sportino Inowrocław o gratulacjach Igora Griszczuka.

10. "Nie ważne, czy decyzje sędziów były słuszne czy też nie. Zawodnicy nie mają prawa dyskutować z arbitrami. Oni są po to, żeby grać, a nie gadać." - Andrej Urlep, Turów Zgorzelec.

11. "Moi zawodnicy nie wiedzieli o tym że mam urodziny, ale zwycięstwo nad Asseco Prokomem to naprawdę piękny prezent." - Wojciech Kamiński, Polonia Azbud.

12. "Mam nadzieję, że zima, już nie będzie taka sroga, i zrobi się nieco cieplej." - Tomasz Kęsicki, gracz Sportina o 17 porażce swojego zespołu.

13. "Ja po prostu bardzo cieszę się, że mogę przebywać na parkiecie i pomagać zespołowi. Daję mi to wielką satysfakcję, że gram w Anwilu, że tak to wszystko się potoczyło, bo równie dobrze mógłbym być teraz w Zgorzelcu i siedzieć przyspawany do ławki rezerwowych." - Kamil Chanas, Anwil Włocławek.

14. "My nie jesteśmy już nawet na dnie, to coś gorszego." - Łukasz Żytko, Sportino Inowrocław.

15. "Wyglądało to tak, jakbyśmy grali na plaży." - Mladen Starcević, Polonii 2011.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza