BLOG PRZENIESIONY !!!

poniedziałek, 3 maja 2010

Pomorze i Kujawy w półfinałach!

W pierwszych dniach maja, jak nigdy jestem bardzo zaganiany. Czasu nie mam praktycznie na nic, a tym bardziej na pisanie. Jednak gdyż dzisiaj chwila wolnego się znalazła, to i coś o ostatnich meczach trzeba by było napisać.

We wczorajszym dniu poznaliśmy ostatnich półfinalistów. Do najlepszej czwórki awansowały ekipy Polpharmy Starogard i Trefla Sopot, więc bez wątpienia dwie największe niespodzianki sezonu. Wcześniej już, awans zapewniły sobie drużyny Anwilu i Prokomu.
Jednak ostatnia kolejka pokazała coś bardzo przykrego. Mianowice puste hale.
W Zgorzelcu niemal połowa wolnych miejsc. W Warszawie garstka ludzi. Nawet w Słupsku publiczność zawiodła, gdyż w hali Gryfia takich pustek, jeszcze w tym sezonie nie było. Tylko w Koszalinie, arena zapełniona. Ostatnie mecze sezonu, a zainteresowania koszykówką brak. Ja, gdyż pochodzę ze Słupska, to gdy ujrzałem ile jest wolnych miejsc w Twierdzy, byłem w szoku. Bo nawet wtedy, gdy drużyna przegrywała ósmy, dziewiąty, dziesiąty mecz z kolei, to kibiców było więcej niż teraz, kiedy Czarni grali o awans do półfinału. A to właśnie fani, mieli ponieść gospodarzy do zwycięstw.

ENERGA CZARNI SŁUPSK - ASSECO PROKOM GDYNIA 65:111 (0-3)
Słupszczan na trybunach Gryfi jak nigdy bardzo mało, jednak doping wraz z początkiem meczu niesamowity. Potem było nieco gorzej.
Spotkanie rozpoczęło się mocnym akcentem Czarnych. Już po chwili gry, gospodarze prowadzili z mistrzami polski 8:0. Z każdą minutą gra się nieco wyrównała, jednak do połowy II kwarty, to Słupszczanie pozostawali na prowadzeniu. Kolejne II kwarty, to jedne z najgorszych w historii startów Czarnych w ekstraklasie, istna demolka. Energetycy grający na resztkach sił, byli ogrywani przez gości jak dzieci. Trener gospodarzy widząc, że zespól już nic nie ugra, zaczął wpuszczać na boisko juniorów. Pojawił się również już długo nie widziany na parkiecie Wojciech Żurawski. Czarni II połowę meczu przegrali 23:64, a cały mecz 65:111. To najwyższa porażka w historii drużyny ze Słupska. I mimo, że wynik tragiczny, to po raz kolejny koszykarze Czarnych zagrali ambitnie. Walczyli. A ich wysiłek został nagrodzony wielkimi brawami pod koniec meczu.
Ostatecznie Czarni zajmują 8. miejsce na koniec sezonu, a Prokom walczy o finał z Treflem Sopot.

MVP meczu:
Daniel Ewing (Prokom) - 27 punktów. 3/4 za trzy. 8/8 za dwa. 2/4 za jeden. 3 zbiórki. 2 asysty. 2 przechwyty. EVAL:31

MVP rywalizacji (EVAL):
Daniel Ewing (Prokom), Chris Daniels (Czarni) - 49

Liczby meczu:
5 - tyle trójek (5/6) trafił Przemysław Zamojski z Prokomu.
5 - tyle strat miał Alex Harris z Czarnych
7 - tyle asyst miał David Logan z Prokomu.
12 - tyle zbiórek miał Chris Daniels z Czarnych.
22 - tyloma punktami III kwartę spotkania przegrali Czarni Słupsk.
23 - tyle asyst mieli koszykarze Prokomu.
46 - tyloma punktami przegrali Czarni Słupsk.

Cytat meczu:
"Według mnie to właśnie mecz nr 1 był w tej serii decydujący. Słupszczanie postawili w nim wszystko na jedną kartę i wiedzieli, że jeśli wygrają, to rezultat tej serii może być różny. Jednak my ich w tym spotkaniu przełamaliśmy i w następnych meczach zawodnicy Energi Czarnych nie mieli już takiej mocy jak w pierwszym." - Przemysław Zamojski, Asseco Prokom Gdynia.

POLONIA AZBUD WARSZAWA - ANWIL WŁOCŁAWEK 54:103 (0-3)
Poloniści - którzy grając we własnej hali, czuli się jakby rozgrywali spotkanie na wyjeździe - walkę z Anwilem nawiązali tylko w I kwarcie spotkania. W pozostałych częściach pojedynku, Kujawianie zdeklasowali stołecznych i wygrali różnicą niemal 50 punktów.
Anwil zwyciężył rywalizację z Polonią 3-0 i w półfinale zagra z Polpharmą Starogard.

MVP meczu:
Andrzej Pluta (Anwil) - 21 punktów. 6/8 za trzy. 1/1 za dwa. 1/1 za jeden. 2 asysty. 1 przechwyt. EVAL:22

Hardin Nana (Polonia) - 59

1 - tyle rzutów za trzy punkty (1/20) trafili koszykarze Polonii.
6 - tyle rzutów za trzy punkty (6/8) trafił Andrzej Pluta z Anwilu.
8 - tyle zbiórek miał Nikola Jovanović z Anwilu.
10 - tyle rzutów za trzy punkty (1/10) oddał Eddie Miller z Polonii.
10 - tyle asyst miał Krzysztof Szubarga z Anwilu.
21 - tyle asyst mieli koszykarze Anwilu.

"Jesteśmy teamem i idziemy krok po kroku do przodu." - Igor Griszczuk, Anwil Włocławek.

PGE TURÓW ZGORZELEC - TREFL SOPOT 87:71 i 68:75 (1-3)
Sensacyjnym rezultatem zakończyła się seria spotkań Trefla Sopot z PGE Turowem Zgorzelec.
Pomorzanie najpierw wygrali dwa mecze we własnej hali, a następnie dość zdecydowanie ulegli na wyjeździe. Jednak w czwartym - również wyjazdowym - meczu, koszykarze z trójmiasta nie pozostawili złudzeń, która drużyna bardziej zasłużył na najlepszą czwórkę.
W półfinale dojdzie do derbów trójmiasta, gdyż Trefl podejmować będzie Asseco Prokom.

MVP meczu nr 3.:
Michael Wright (Turów) - 25 punktów. 11/17 za dwa. 3/4 za jeden. 8 zbiórek. 4 asysty. EVAL:28

MVP meczu nr 4.:
Lawrence Kinnard (Trefl) - 19 punktów. 1/4 za trzy. 6/8 za dwa. 4/4 za jeden. 3 zbiórki. 2 asysty. 1 blok. EVAL:20

Michael Wright (Turów) - 89

Liczby meczu nr 3.:
4 - tyle asyst miał Michael Wright z Turowa.
9 - po tyle rzutów za trzy punkty oddali: Justin Gray z Turowa (5/9) i Cliff Hawkins z Trefla (3/9).
13 - tyle zbiórek miał Lawrence Kinnard z Trefla.
16 - tyle zbiórek miał Konrad Wysocki z Turowa.
17 - tyle rzutów za dwa punkty (11/17) wykonał Michael Wright z Turowa.

Liczby meczu nr 4.:
0 - żadnego z pięciu wykonywanych rzutów za trzy punkty, nie trafił Justin Gray z Turowa.
3 - tyle przechwytów miał Konrad Wysocki z Turowa.
4 - tyle strat miał Justin Gray z Turowa.
9 - tyle rzutów wolnych (9/9) trafił Justin Gray z Turowa.
11 - tyle zbiórek miał Michał Hlebowicki z Trefla.
16 - tyle rzutów wolnych (16/16) trafili koszykarze Trefla.

Cytat meczu nr 3.:
"Staliśmy pod ścianą, ale wyszliśmy na parkiet z nastawieniem agresywnej walki. To dało nam zwycięstwo." - Michael Wright, PGE Turów Zgorzelec.

Cytat meczu nr 4.:
"Mam łzy w oczach. Bardzo się cieszę i powinienem już uwierzyć, że już jest po meczu. Naprawdę cieszę się jak chyba nigdy do tej pory. Wywalczyliśmy ten awans swoim charakterem i wolą walki. Niby może nie wyglądamy jak jakiś świetny zespół, ale mamy wielkie serce i temu dużo zawdzięczamy. Dzięki temu jesteśmy tak daleko." - Marcin Stefański, Trefl Sopot.

AZS KOSZALIN - POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 84:87 i 77:89 (1-3)
Derbowe starcia pomiędzy drużynami Azs'u i Polpharmy, to były zdecydowanie najciekawsze spotkania Playoff. Niemal wszystkim meczom towarzyszyła niezwykła dramaturgia. Szczególnie pierwszy mecz w Koszalinie, można uznać za jeden z ciekawszych w sezonie. W pojedynku tym, minimalnie zwyciężyli goście. Podobnie było w dniu następnym, kiedy to Kociewskie Diabły ostatecznie mogły cieszyć się z historycznego awansu do półfinału ekstraklasy koszykarzy. A pomyśleć, iż drużyna ta, jeszcze dwa lata temu spadła z ligi.
Kolejnym rywalem Polpharmy będzie Anwil Włocławek.

Damian Kulig (Polpharma) - 24 punkty. 1/3 za trzy. 6/7 za dwa. 9/11 za jeden. 10 zbiórek. 1 blok. EVAL:29

Uros Mirković (Polpharma) - 14 punktów. 1/2 za trzy. 3/4 za dwa. 5/6 za trzy. 6 zbiórek. 2 asysty. 1 przechwyt. 1 blok. EVAL:21

MVP rywalizacji:
Tony Weeden (Polpharma) - 79

4 - tyle trójek (4/4) trafił Dante Swanson z Azs'u.
5 - tyle asyst miał Tony Weeden z Polpharmy.
5 - tyle strat miał Tony Weeden z Polpharmy.
7 - tylu koszykarzy obu drużyn (Azs-3, Polpharma-4), kończyło spotkanie z pięcioma faulami na koncie.
10 - tyle zbiórek miał Damian Kulig z Polpharmy.
11 - tyle zbiórek miał Tony Weeden z Polpharmy.
12 - tyle fauli wymusił na rywalu Tony Weeden z Polpharmy.
16 - tyle rzutów wolnych (13/16) wykonywał Tony Weeden z Polpharmy.
20 - tyle asyst łącznie (Azs-11, Polpharma-9) miały obie drużyny.
43 - tyle rzutów wolnych (33/43) wykonywali koszykarze Polpharmy.
44 - tyle zbiórek mieli koszykarze Polpharmy. To o 24 więcej niż gracze Azs'u.

3 - tylu zawodników Polpharmy (Dąbrowski, Okafor, Majewski), kończyło spotkanie z pięcioma faulami na koncie.
4 - tyle strat miał Tony Weeden z Polpharmy.
8 - tyle asyst miał Igor Milicić z Azs'u
8 - tyle zbiórek miał George Reese z Azs'u
10 - tyle rzutów wolnych (10/12) trafił George Reese z Azs'u.

"Graliśmy dobrze przez 31 minut. Później coś zaczęło szwankować w naszej grze, zaczęliśmy grać zbyt chaotycznie, chyba za szybko uwierzyliśmy w zwycięstwo" – Łukasz Wiśniewski, koszykarz Polpharmy.

"Mecz z Koszalinem, to była taka partia szachów, gdzie na każdy ruch przeciwnika musieliśmy inteligentnie odpowiedzieć." - Milija Bogicević, szkoleniowiec Polpharmy.