czwartek, 7 kwietnia 2011

MAMY PÓŁFINAŁ !!!

Fot.: Łukasz Capar/gp24.pl

W moim ostatnim wpisie z przed miesiąca, opisywałem swoje wrażenia z niesamowitego spotkania Energi Czarnych z Asseco Prokomem. Od tego czasu wiele się wydarzyło. Zakończyła się runda zasadnicza TBL, a rozpoczęły Play-offy. Trzy pary zakończyły już rywalizacje ćwierćfinałowe. I o to po raz kolejny czeka nas wielka bitwa, gdyż jedną z półfinałowych par tworzą zespoły z Gdyni i Słupska!

Energa Czarni stoczyła w 1/4 finału play off cztery mecze z Polpharmą Starogard Gdański. Wygrała rzecz jasna trzy z nich, a to dało słupszczanom przepustkę do strefy medalowej.

W Słupsku gospodarze rozegrali dwa znakomite spotkania, a do Kociewia pojechali z myślą zakończenia rywalizacji. Tak też się stało, ale dopiero w czwartym meczu. W środę energetycy zagrali słabo. Zabrakło rozgrywającego, który zamiast podawać, wolał sam rzucać. Rzucał co prawda celnie, jednak zdecydowanie za dużo. Nie inaczej było i wczoraj, jednak w porównaniu ze środą, dobrze zagrała niemal cała drużyna.
Powody do radowania mieliśmy już przed końcem spotkania, kiedy było pewne, iż po roku przerwy wracamy do najlepszej czwórki ligi. Były oklaski, były tańce, były szampany. Po prostu, była ogromna radość i szaleństwo!

Do Słupska wracało się w znakomitych nastrojach. Kibice już w bojowych nastrojach czekają na rywalizacje z Asseco Prokomem. Żałuje tylko, że mecze na wyjeździe są w środku tygodnia, a nie w weekend, gdyż wtedy do Gdyni mógłby pojechać mały sznur autokarów. Jednak inwazja na trójmiasto będzie tak czy siak, i to wcale nie taka mała.

Tym czasem CAŁEJ DRUŻYNIE pragnę serdecznie podziękować:
*za walkę i nieustępliwość
*za wykazany charakter
*za każdy wygrany mecz
*za dostarczenie tylu wspaniałych emocji
*za pomeczową fiestę
*za przedłużenie sezonu

Jednocześnie życzę wytrwałości, zdrowia i wystarczająco dobrej skuteczności oraz siły, by wyeliminować Asseco Prokomu z walki o złoto.. Po prostu, życzę FINAŁU !!!

Mój typ: Po ciężkim, wyczerpującym, wręcz dramatycznym boju.. Obiektywnie, choć z nutką marzeń. 4:3 dla Czarnych


Polskiemu Związkowi Koszykówki gratuluje zaś wspaniałych arbitrów, których kompetencje powalają na kolana, wzrok oszałamia, a szybkość zadziwia. Jednym słowem: DNO

Przy okazji. Na facebooku pojawiła się fajna akcja. Na pewno raczej nie do zrealizowania, ale nasz sprzeciw pokaże --> TUTAJ

Sezon zasadniczy TBL:
Wszyscy swoje nagrody już przyznali. Ja również podzielę się swoimi typami, co do najlepszych graczy sezonu zasadniczego TBL w danych kategoriach. Bez wyjaśnień.

MVP: Walter Hodge, Zastal Zielona Góra
Najlepszy polski zawodnik: Filip Dylewicz, Trefl Sopot
Najlepszy młody zawodnik: Marcin Nowakowski, Polonia Warszawa
Najlepszy rezerwowy: Mantas Cesnauskis, Energa Czarni
Najlepszy trener: Zoran Sretenović, Polpharma
Pierwsza piątka sezonu: Jerel Blassingame (Czarni), Walter Hodge (Zastal), George Reese (AZS), Darrell Harris (Kotwica), Chris Burgess (Zastal).

Bonus:
MVP I rundy sezonu zasadniczego: Cameron Bennerman, Energa Czarni


Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza