BLOG PRZENIESIONY !!!

poniedziałek, 8 marca 2010

Anwil co raz bliżej, Czarni co raz dalej - 154 mecze za nami!

Choć nie grali rewelacyjnie - zwyciężyli. Anwil Włocławek pokonał Czarnych Słupsk, którzy słabo nie grali - ale przegrali.
Zakończyła się 22. kolejka polskiej ligi koszykówki!

We włocławku się działo. Gdy już po 5. minutach wszyscy myśleli, że mecz Włocławka ze Słupskiem będzie spotkaniem jednostronnym, to Czarne Pantery zaczęły straty odrabiać. Chwilami nawet to oni prowadzili, a emocji nie brakowało. Dopiero w II połowie, podopieczni Griszczuka zaczęli słupszczanom uciekać. Ale to już tradycja, iż zespół znad Słupi w III kwarcie wręcz nie istnieje. Ostatnia kwarta meczu, to kilka popisowych akcji i nieudana pogoń niebiesko-czarno-czerwonych. Tak więc do Słupska, wracałem z świadomością, iż energetycy w tabeli nieco spadną. I tak też się stało.

Zaskakujący był za to rezultat meczu w Warszawie - 109:112 - taki wynik spotkania, to w polskiej ekstraklasie rzadkość.
Niezwykle szkoda, iż Poloniści z 2011, z Koszalinem przegrali.

No i doczekaliśmy się również, kolejnej sensacyjnej wygranej z udziałem zespołu Asseco Prokomu Gdynia, tyle że zespól Pacesasa, odgrywał rolę przegranego.
Niesamowita w tym sezonie Polpharma udowodniła po raz kolejny, iż w tym sezonie, ma ochotę na historyczny wyczyn.

Olbrzymie emocje były w Stalowej Woli i Jarosławiu. Stal uległa Polonii Azbud 69:70, a Znicz przegrał z PBG Basketem 82:85.

Jednostronny przebieg, miał za to mecz w Zgorzelcu. Kibice Turowa wreszcie doczekali się dobrej postawy swojej drużyny. Ekipa prowadzona przez Andreja Urlepa, pokonała Kołobrzeską Kotwicę 94:70. Tym samym, Pomorzanie wciąż nie mogą być pewni utrzymania się w lidze.
W trakcie spotkania Turowa z Kotwicą wydarzyło się coś jeszcze.
Więcej TUTAJ

We wcześniejszym terminie, Trefl Sopot zwyciężył Sportino Inowrocław 78:69.

NA PLUS:
Patrick Okafor - Koszykarz Polpharmy Starogard rozegrał kolejne wyśmienite zawody. Tym razem dorobek Nigeryjczyka to: 37 punktów i 10 zbiórek.

NA MINUS:
Jan Jagla - za słabe spotkanie przeciw Polpharmie Starogard. W meczu tym, koszykarz Asseco Prokomu Gdynia, nie trafił żadnego z pięciu rzutów z gry.

MVP KOLEJKI:
Patrick Okafor (Polpharma Starogard Gdański) - 37 punktów. 5/9 za trzy. 6/12 za dwa. 10/13 za jeden. 10 zbiórek. 8 wymuszonych fauli. 2 asysty. 1 przechwyt. 1 blok. EVAL:36

LICZBY KOLEJKI:
3 - Tylko tyle rzutów za trzy punkty z 20 wykonywanych, trafili koszykarze Asseco Prokomu Gdynia w meczu przeciwko Polpharmie Starogard.

4 - Tyle przechwytów miał Bartosz Sarzało ze Znicza Jarosław w meczu przeciwko PBG Basketowi.

5 - Tyle bloków w meczu Turów-Kotwica miał Chris Johnson, koszykarz gospodarzy.

6 - Tyle trójek (6/10) trafił Keddric Mays, koszykarz Znicza w meczu przeciwko PBG Basketowi.

10 - Tyle asyst mieli na kocie: Igor Milicić, koszykarz Azs-u w meczu przeciwko Polonii 2011 i Krzysztof Szubarga, gracz Anwilu w meczu przeciwko Czarnym.

11 - Tylko tyle rzutów za dwa punkty (11/27) w spotkaniu Znicz-Basket, trafili koszykarze gospodarzy.

12 - Tyle asyst miał Tomasz Śnieg, gracz Polonii 2011 w meczu przeciwko Azs-owi Koszalin.

13 - Tyle rzutów za trzy punkty (5/13), wykonał Eddie Miller, zawodnik Polonii Azbud w meczu przeciwko Stali.

14 - Tyle zbiórek miał Robert Tomaszek, koszykarz PBG Basketu w meczu przeciwko Zniczowi.

15 - Tyle zbiórek miał Lawrence Kinnard, zawodnik Trefla Sopot w meczu przeciwko Sportino.

16 - Aż tyle rzutów za trzy punkty (16/38) w spotkaniu Znicz-Basket, trafili koszykarze gospodarzy.

34 - Tyle wszystkich rzutów w spotkaniu Prokom-Polpharma oddał Patrick Okafor, gracz gości. Amerykanin trafił do kosza 21 razy.

37 - Tyle punktów zdobył Patrick Okafor, koszykarz Polpharmy Starogard w meczu przeciwko Asseco Prokomowi. To rekord obecnego sezonu.

69 - Tyle punktów razem, zdobyły ekipy Polonii 2011 i Azs-u Koszalin w ostatniej kwarcie tego spotkania.

221 - Tyle punktów razem (109:112), zdobyły drużyny w meczu Polonia 2011-Azs Koszalin.

CYTATY KOLEJKI:
-Z Asseco wygraliśmy w urodziny trenera, teraz pokonaliśmy drużynę z rodzinnego miasta naszego szkoleniowca. Następnie zagramy z drużyną, w której grałem razem z Wojciechem Kamińskim. Wygraliśmy już dwie konfrontacje z podtekstem i myślę, że uda się to zrobić po raz trzeci. - Przemysław Frasunkiewicz po wygranym spotkaniu Polonii Azbud.

-Gdy wszedłem do szatni po meczu, nie mówiłem praktycznie nic, bo po takich spotkaniach właśnie się nic koszykarzom nie mówi. - Mariusz Karol, szkoleniowiec Azs-u po zwycięstwie nad Polonią 2011, 112:109.

-Wyglądało to, jakbyśmy grali na plaży. - Mladen Starcević, trener Polonii 2011 po meczu z Azs-em.

-Zdarzył się cud, że wygraliśmy z Mistrzami. - Milija Bogicević, trener Polpharmy o zwycięstwie nad Prokomem.

-Gdybyśmy od początku grali z takim zaangażowaniem, jak zagraliśmy dzisiaj, wówczas bylibyśmy obecnie w pierwszej czwórce, a nie tam gdzie jesteśmy. - Mantas Cesnauskis, koszykarz Energi Czarnych po meczu z Anwilem.