BLOG PRZENIESIONY !!!

niedziela, 14 lutego 2010

Anwil drugą siłą w plk, kolejny horror Czarnych - 138 meczy za nami!

Spełniło się moje życzenie i Adam Małysz poszedł śladami zwycięzców spotkań 20. kolejki plk, a zatem - mamy srebro!

Kolejka numer 20, rozwiązał nam wstępnie wiele tajemnic. Jedną z takich jest fakt, iż obecnie drugą siłą ligi, jest zespół Anwilu Włocławek.
Podopieczni Igora Griszczuka pokonali w hitowym meczu Polpharme Starogard, pojedynek tak jak przypuszczaliśmy był dobrym widowiskiem.

W innym meczu, Kotwica Kołobrzeg sensacyjnie pokonała Czarnych Słupsk. Mecz - jak wynika z relacji naocznych świadków - był bardzo podobny do tego ze Starogardu, pełno było w nim dramaturgi i emocji do samego końca. Jednak po raz kolejny, koszykarze znad Słupi nie wytrzymali presji i minimalnie przegrali. Podobno obrona była słaba, a i szkoleniowiec Miglinieks nie miał pomysłu na grę.

Nie było za to niespodzianki w Gdyni, gdzie zgodnie z planem, dwudzieste zwycięstwo z rzędu, odnotowali koszykarze Asseco Prokomu. Mistrzowie Polski wysoko zwyciężyli Azs Koszalin.

Fatalnie dla Znicza Jarosław rozpoczął się mecz przed własną publicznością. Jarosławianie już po 10 minutach, przegrywali z Treflem Sopot aż 4:24. Ostatecznie gospodarze ulegli zespołowi z trójmiasta, trzynastoma punktami.

Niezwykle wyrównany mecz w trzech pierwszych kwartach, mogli obejrzeć kibice w Zgorzelcu. Turów po 30 minutach gry, prowadził z Polonią Azbud zaledwie sześcioma punktami. Ostatecznie wicemistrzowie polski wygrali dwunastoma oczkami.

Dziwny przebieg miało za to spotkanie w Stalowej Woli. Miejscowa Stal prowadziła już po 10. minutach ze Sportinem 25:12, jednak goście zdołali odrobić starty i do przerwy było 40:39. Decydująca była III kwarta, którą to gospodarze zwyciężyli dziesięcioma punktami.

Dużo działo się także w ostatnim - niedzielnym - meczu 20. kolejki polskiej ligi koszykówki. W warszawie, po bardzo wyrównanym pojedynku, Polonia 2011 uległa PBG Basketowi 67:72.

NA PLUS:
Kotwica Kołobrzeg - Najwyraźniej "Czarodzieje z Wydm" odbijają się od ligowego dna i pną się w górę tabeli. Ostatnio Kołobrzeżanie ograli Znicz, a teraz sensacyjnie zwyciężyli Energę Czarnych. Zespół z Pomorza, utrzymanie się w lidze ma niemal zapewnione, jednak gracze zapowiadają, iż chcą walczyć o play-off.

NA MINUS:
Robert Tomaszek - Zawodnik PBG Basketu nigdy nie słynął z dobrego rzutu wolnego, jednak teraz Polak pobił wszelkie rekordy. W meczu przeciwko Polonii 2011, Tomaszek trafił zaledwie 1 z 10 wykonywanych osobistych.

MVP KOLEJKI:
Patrick Okafor (Polpharma Starogard Gdański) - 29 punktów. 8/16 za dwa. 1/1 za trzy. 10/11 za jeden. 13 zbiórek. 2 asysty. 7 wymuszonych fauli. 1 przechwyt. EVAL-34

LICZBY KOLEJKI:
1 - Tylko 1 z 10 wykonywanych rzutów osobistych trafił Robert Tomaszek, doświadczony koszykarz PBG Basketu w meczu przeciwko Polonii 2011.

4 - Tyle punktów w pierwszej kwarcie meczu Znicz-Trefl (4:24), zdobyli koszykarze z Jarosławia.

5 - Tyle przechwytów miał Dante Swanson, gracz Azs-u Koszalin w meczu przeciwko Asseco Prokomowi.

8 - Tyle asyst miał Omni Smith, koszykarz Kotwicy w meczu przeciwko Czarnym.

10 - Tyle rzutów osobistych (10/10 100%) trafił Dante Swanson, gracz Azs-u Koszalin w meczu przeciwko Asseco Prokomowi.

10 - Aż tyle zbiórek w ataku miał Patrick Okafor, gracz Polpharmy w meczu przeciwko Anwilowi.

13 - Tyle zbiórek mieli na koncie: Saulius Kuzminskas - koszykarz Trefla Sopot w meczu przeciwko Zniczowi Jarosław, Patrick Okafor - gracz Polpharmy w meczu przeciwko Anwilowi i Tomasz Kęsicki - zawodnik Sportino w meczu przeciwko Stali.

14 - Tyle zbiórek miał Darrell Harris, gracz Kotwicy w meczu przeciwko Czarnym.

18 - Tyle zbiórek mieli koszykarze Azs-u Koszalin w meczu przeciwko Asseco Prokomowi.

22 - Aż tyle strat mieli koszykarze Polonii 2011 w meczu przeciwko PBG Basketowi.

28 - Aż tyle rzutów oddał w meczu Anwil-Polpharma Patrick Okafor, gracz Straogardu Gdańskiego. Nigeryjczyk trafił do kosza 19 razy.

17.000 - Tyle właśnie osób - według danych dostarczonych przez producenta transmisji - otworzyło plik z transmisją meczu Anwil-Polpharma na internecie.

CYTATY KOLEJKI:
-Bardzo chcieliśmy wyjść na parkiet i pokazać, że przeciwko zdecydowanie lepszemu zespołowi, jakim jest Polpharma w porównaniu z Polonią, możemy zagrać dobre zawody. - Dru Joyce po meczu Anwil-Polpharma. Rozumiemy, że Kujawianie są słabszym zespołem od Polonii Azbud.

-Wychodząc na parkiet nie wiedziałem jak to wszystko się potoczy i w ogóle nie myślałem o rzucaniu punktów. Powiedziałem tylko sobie, że muszę dać jakąś iskrę zespołowi, wejść do gry z energią, bo po to trener daje mi szansę. - Brett Winkelman o swoim debiucie w Anwilu Włocławek.

-Jeśli chcemy wygrywać takie mecze jak ten w Kołobrzegu, czy ten w Starogardzie Gdańskim przed tygodniem, gdzie również przegraliśmy po bardzo zaciętej końcówce, musimy grać jak zespół. Musimy stanowić jedność i starać się ze wszystkich sił dążyć do wspólnego celu. - Chris Booker, koszykarz Energi Czarnych po kolejnym dramatycznym - przegranym - meczu.

-Teraz pozostaje nam już tylko walczyć z nożem na gardle. - Przemysław Łuszczewski, gracz Sportino po kolejnej porażce swego zespołu.

-Ewidentnie zabiła nas czwarta kwarta tego spotkania. - Łukasz Wiśniewski o przegranym meczu Polpharmy z Anwilem.

-Z uśmiechem na ustach powiem - Trefl Sopot. - Marcin Stefański (Trefl) odpowiada na pytanie "Jaki jest twój typ, jeśli chodzi o Mistrza Polski?"