BLOG PRZENIESIONY !!!

niedziela, 9 maja 2010

Finał jak za dawnych lat, coraz bliżej...

Za nami pierwsze mecze półfinałowe Polskiej Ligi Koszykówki. Na razie bez sensacji: Anwil wygrał z Polpharmą, a Prokom pokonał Trefla Sopot.

ANWIL WŁOCŁAWEK - POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 86:75
Gospodarze od początku meczu byli lepszym zespołem. W połowie I kwarty Anwil prowadził już z Polpharmą różnicą 10 punktów, a wszystko to dzięki świetnej skuteczności rzutów za trzy punkty.
Podopiecznym Igora Griszczuka udało się zatrzymać gwiazdora Kociewskich Diabłów, Patricka Okafora. Zaś kolejny dobry mecz rozgrywał Damian Kulig. To dzięki jego grze, goście dalej pozostawali w grze, choć w trzeciej odsłonie spotkania zdobyli zaledwie 8 punktów. Dużej lepiej było w ostatniej kwarcie, którą Polpharma zwyciężyła 30:19. Jednak mimo tak świetnym dziesięciu minutom gry, to Anwil mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

MVP meczu:
Uros Mirković (Polpharma) - 17 punktów. 0/1 za trzy. 8/8 za dwa. 1/2 za jeden. 7 zbiórek. 3 asysty. 1 przechwyt. EVAL:25

Liczby meczu:
4 - tyle strat miał Dru Joyce z Anwilu.
7 - po tyle zbiórek mieli: Rashard Sullivan z Anwilu i Patrick Okafor z Polpharmy.
8 - tyle punktów w III kwarcie zdobyli koszykarze Polpharmy.
9 - tyle asyst miał Dru Joyce z Anwilu.
30 - tyle punktów w IV kwarcie zdobyli koszykarze Polpharmy.

Cytat meczu:
"Jak wiele meczów w całym sezonie, tak i ten był bardzo trudny. Wiemy, że wszystkie takie będą, ale będziemy walczyć." - Alex Dunn, koszykarz Anwilu.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Anwilu

Najbliższy mecz: 10.05.10, godz. 18:00

ASSECO PROKOM GDYNIA - TREFL SOPOT 82:74
Derbowe spotkanie Prokomu z Treflem nie stało na najwyższym poziome. Oba zespoły były dość nieskuteczne. Wśród ekipy gospodarzy, słabe spotkanie rozegrał lider drużyny, Qyntel Woods. Prokom wyraźnie przegrał też walkę na tablicach, jednak udało mu się zwyciężyć w pierwszym meczu półfinału Tauron Basket Ligi.

MVP meczu:
Gintaras Kadziulis (Trefl) - 19 punktów. 5/7 za trzy. 0/2 za dwa. 4/4 za jeden. 8 zbiórek. 5 asyst. EVAL:25

3 - tyle bloków miał Michał Hlebowicki z Trefla.
4 - tyle strat miał Cliff Hawkins z Trefla.
4 - po tyle rzutów za trzy punkty (4/6) trafili: David Logan i Daniel Ewing z Asseco Prokomu.
5 - tyle trójek (5/7) trafił Gintaras Kadziulis z Trefla.
6 - tyle asyst miał Cliff Hawkins z Trefla.
9 - tyle zbiórek miał Lawrence Kinnard z Trefla.
13 - taką przewagę punktową, koszykarze Asseco Prokomu wypracowali sobie już na początku meczu.

"Trefl gra bardzo agresywnie, z dużą intensywnością. Musimy się temu przeciwstawić, grać tak twardo jak oni." - Jan Hendrik Jagla, koszykarz Asseco Prokomu.

Stan rywalizacji: 1-0 dla Prokomu.

Najbliższy mecz: 11.05.10 godz. 18:00